KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487429
nr 1248 7429
Carl Enequist
(1862-1900), Sverige
Oljemålning, ”Francis”, barnporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 31x40 cm
Carl Evald Enequist, svensk bildkonstnär född 1862, död 1900.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 april 2019
kl 18:25:34
500 kr
500 kr
Carl Enequist
Läs mer om Carl Enequist